Life style

Literatura dla dzieci na zimową nudę!

Witamy!

Ile razy słyszeliście od swojej pociechy, że się nudzi? W ferie, wakacje czy niepogodę wymyślacie coraz to nowsze zabawy, aby zająć czymś swoje dziecko, jednak z czasem zaczynają kończyć się pomysły…

A może Kochani oprócz wymyślania dla dzieci zabaw wystarczy tak po prostu  siegnąć po ciekawą literaturę!

 Dzisiaj podrzucamy Wam ciekawe tytuły książek dla młodych czytelników  i dla tych troszkę młodszych, głównie książeczki dla chłopców, ale może dziewczynką też się spodobają przygody sympatycznego Albercika.

Pozycja pierwsza dla dzieci w wieku 3-6 lat, szwedzkiej pisarki Gunilla Bergstorm- „Przygody Albercika”

Pod każdym względem dopracowana – zarówno tekstu, ilustracji, jak i dbałości wydania. Jest bogato i bardzo ciekawie ilustrowana, z elementami kolażu. Tekst jest wartościowy i dość krótki. Dzięki temu odcinek, bez trudu można przeczytać w jeden wieczór przed spaniem lub w przerwie na zabawę w ciągu dnia. I wracać do niej wiele wiele razy… Dzieci, które pokochają Alberta, czytają te książki jeszcze długo, długo później.

Krótki opis o Alberciku

Albert boryka się z tymi samymi problemami, z którymi próbuje sobie poradzić każdy przedszkolak, niezależnie od tego, w którym kraju mieszka. Dzieci, obserwując jak Albert rozrabia, kombinuje i przeżywa różne chwile w swoim życiu, utożsamiają się z nim, rozpoznają własne zachowania i emocje.

 Pozycje druga to dla starszych dziewczynek  Frances Hodgson Burnett „Mała Księżniczka”

Siedmioletnia Sara Crewe, wychowana w Indiach córka bogatego kapitana, zostaje oddana na naukę do elitarnej pensji w Londynie. Zdolna, dobra i wrażliwa dziewczynka jest tam traktowana iście po królewsku. Wszystko się zmienia, kiedy okazuje się, że została sierotą, pozbawioną majątku… To ponadczasowa opowieść o tym, że dobro zostaje nagrodzone, przyjaźń zawsze jest źródłem siły i nigdy, ale to nigdy nie należy tracić nadziei.

Pozycja trzecia również dla starszych dziewczynek Streatfeild Noel  „Zaczarowane baletki”

Klasyczna powieść o siostrzeństwie, balecie i poszukiwaniu własnej drogi pierwsze polskie wydanie z oryginalnymi ilustracjami!Londyn, lata 30. XX wieku. Pewnego dnia profesor Brown, ekscentryczny kolekcjoner skamielin, przywozi z podróży niemowlę cudem ocalałe z katastrofy morskiej i oddaje je pod opiekę swojej wnuczce. Rok później pojawia się w domu z następną dziewczynką córką Rosjan, którzy uciekli z kraju przed rewolucjonistami i wkrótce potem zmarli. Trzecią, osieroconą przez ojca Pusię, przysyła przez posłańca a potem wyrusza w kolejną długą podróż. Mijają lata, dzieci rosną, profesor nie wraca. Wkrótce staje się jasne, że dziewczynki będą musiały pomóc w utrzymaniu domu. Szansą na zdobycie zawodu jest szkoła baletowa.Ale szybko okazuje się, że świat tańca nie jest sprawiedliwy, a niektóre dziewczynki od baletu wolą samochody i samoloty. A jak przybrane siostry poradzą sobie z wyzwaniami, które niosą ze sobą szkoła, scena i życie? Dowiedzcie sie sami?

Z tymi pozycjami nie sposób się nudzić. Możecie być pewni, że z tymi pozycjami przyjemnie spędzicie każdą chwilę.

Więcej o naszej ciekawej  literaturze dla dzieci jak i dorosłych znajdziecie na blogu pozycja #książka, #książki

Miłego czytania Kochani!

 

3 thoughts on “Literatura dla dzieci na zimową nudę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *