Life style Podróże

Muzeum przyrodnicze w Łodzi – bezcenna podróż w czasie!

Witamy!

W ostatni weekend  postanowiłam z dziećmi odwiedzić  miejsce, w którym byłam jako mała dziewczynka.

To Muzeum Przyrodnicze znajdujące się  w Łodzi w samym centrum miasta, między ulicami Sienkiewicza, a Kilińskiego. Za sprawą RPO WŁ przeszło ono niedawno gruntowną modernizacj, a korzenie naszego Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Łódzkiego sięgają roku 1930, kiedy to na bazie kolekcji istniejących wówczas w Łodzi instytucji: Muzeum Nauki i Sztuki oraz Centralnej Miejskiej Pracowni Przyrodniczo-Pedagogicznej powstało Muzeum Przyrodniczo-Pedagogiczne. Organizatorem przedwojennego Muzeum i jego pierwszym dyrektorem był Edward Potęga.

Jest to miejsce, które można zwiedzić bez wykupywania drogich biletów, a niektórym Kochani może dostarczyć najcenniejszych wspomnień, które są równie trwałe jak szkielet słonia czy niedźwiedzia polarnego.

Co można jeszcze zobaczyć!

Piękne i bogate zbiory motyli i innych owadów, muszle, szkielety zwierząt, a także kolorowe dioramy, które przedstawiają obrazy wybranych środowisk przyrodniczych i zróżnicowanie gatunkowe ssaków z różnych obszarów zoogeograficznych świata. Część współczesnych zbiorów posiada wartość historyczną i pochodzi jeszcze z czasów przedwojennych, a liczbę wszystkich muzealiów szacuje się na ponad 100 tys., więc każdy znajdzie wśród nich coś, co przykuje jego uwagę.

Nasza wycieczka przyniosła mnóstwo wrażeń, a mi dużo wspomnień!

Także Kochani warto odwiedzić… A może w kolejny weekend?

 

 

3 thoughts on “Muzeum przyrodnicze w Łodzi – bezcenna podróż w czasie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *