Podróże

Ogrodzieniec – pomysł na jesienny weekend!

Dzień dobry!

Jesień to świetny czas na weekendowe wypady do pięknych miast w Polsce. Dzisiaj podsuwam Wam pomysł na weekend z  całą rodzinką. Obiecałam, że w najbliżym czasie wrzucę ten wpis i bardzo proszę. Zapraszam?

Odwiedzając Jurę Krakowsko-Częstochowską. Byliśmy w zamku Ogrodzieniec. No jakże by inaczej Kochani? Gdzie by indziej? Przecież Ogrodzieniec to chluba polskiej turystyki. Miejsce odwiedzane przez turystów z dziećmi, jak i przez skałkołazów, rowerzystów i turystów pieszych. Ulokowany jest w centralnym punkcie Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na jej najwyższym wzniesieniu – Górze Janowskiego.

Ogrodzieniec to jeden z najbardziej znanych zamków w Śląskiem i najpiękniejsze Orle Gniazdo pośród całego szlaku. Ma również bardzo barwną historię i jest naprawdę wielki, a budowla mimo zniszczeń do dziś dnia góruje majestatycznie nad Podzamczem. Trasa zwiedzania jest ciekawa, a ponadto wiążą się z tym zamczyskiem niezliczone legendy…. (O czarnym psie, o zamkowej studni, O dwóch braciach itd.., itp….).

Jest to miejsce, które urzeka także wykorzystaniem komercyjnych możliwości. Każdy turysta może opuścić zamek bogatszy (a może jednak biedniejszy;)) o rycerskie rekwizyty, miecze, tarcze, bądź inne zabawki, które ucieszyć mogą nie tylko najmłodszych wędrowców.

W Ogrodzieńcu możecie spędzić aktywnie czas, bawiąc się i ucząc! Świetna zabawa dla całej rodziny. Znajduje sie tu Kompleks Parkowy, który słada się z 5. atrakcji, dostosowanych dla dzieci w każdym wieku.

Parku Miniatur znajdują się rekonstrukcje wszystkich zamków z Jury Krakowsko-Częstochowskiej przedstawionych w skali 1:25. Co ważne, wszystkie zameczki zostały pokazane tak, jak wyglądały kiedyś w czasach swej największej świetności – nie ruiny, a piękne zamki i pałace. Zwiedzający zobaczą też repliki średniowiecznych machin bojowych, a spragnieni wrażeń będą mogli poćwiczyć strzelanie z łuków.

Park Doświadczeń Fizycznych to gratka nie tylko dla osób zafascynowanych przedmiotem nauk ścisłych! Symulator lotów, symulator dachowania oraz potężny kołowrotek to tylko 3 z 46 urządzeń, dzięki którym zobaczysz, że fizyka wcale nie musi być nudna!

Park Rozrywki – czyli to co dzieciaki kochają najbardziej! Zamki dmuchane, karuzela, samochody do zderzania, huśtawki, zjeżdżalnie oraz mały tor przeszkód – dzięki tym atrakcjom Wasze dzieci na pewno będą bardzo miło wspominać wycieczkę 🙂

Dom Legend i Strachów – największy w Polsce Dom Strachów, dzięki któremu zobaczysz na własne oczy legendy i opowieści, które według ludowych przypowieści wydarzyły się naprawdę! Każda z historii oparta jest na legendzie, która związana jest z poszczególnymi zamkami Jurajskimi. Chcesz stanąć oko w oko z czarnym psem? Teraz masz na to szansę!

Tor Saneczkowy – adrenalina i zabawa! Jedna z ulubionych atrakcji rodzinnych w Parku Ogrodzieniec – gwarantujemy, że na jednym zjeździe Wasza przygoda z torem się nie skończy! Z tej atrakcji mogą skorzystać wszyscy – najmłodsi i najstarsi – każdy z nich będzie zadowolony 🙂

Mamy nadzieję,że spędzićie naprawdę miło czas jak My!

Mamusia tez się świetnie bawiła w parku rozrywki…?

Cennik Biletów do zamku i parku rozrywki znajdziećie TU !

Zamek jest częściowo w remoncie,ale to nie przeszkadza w zupełności w zwiedzaniu. Są wyznaczone sciężki dla zwiedzających!

A jaką tatuś miał zabawę! No proszę, przypomniało się chyba dzieciństwo?

5 thoughts on “Ogrodzieniec – pomysł na jesienny weekend!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *